Молодіжний круглий стіл, присвячений Дням Європи в Україні

Студенти та молоді науковці інститутів державного управління й філології, факультетів політичних та економічних наук і соціології ЧДУ імені Петра Могили провели 15 травня 2015 року круглий стіл «Євроінтеграційні доробки Чорноморського державного університету імені Петра Могили», присвячений Дням Європи в Україні. Ініціаторами заходу стали:
Миколаївська обласна державна адміністрація;  Служба у справах дітей Миколаївської обласної державної адміністрації; Управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради; Чорноморський державний університет імені Петра Могили;  Інформаційний центр Європейського Союзу в м. Миколаєві; Центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштування ЧДУ імені Петра Могили;Миколаївська обласна організація Товариство «Знання» України. 
На початку заходу проректор університету, директор Інформаційного центру ЄС в м. Миколаєві Михайло Багмет привітав учасників з проведенням Днів Європи в Україні та виступив з доповіддю «Здійснення євроінтеграційної політики - важливий напрям у навчально-виховній та науково-дослідній діяльності ЧДУ імені Петра Могили».

Протягом проведення молодіжного круглого столу, були заслухані актуальні доповіді від молодих науковців університету: Сороки С.В. – доктора наук з державного управління, професора, Палагнюк Ю.В. – кандидата політичних наук, доцента, Гайдаржий К.А.- кандидата  філологічних наук, заступника директора інституту філології, ЧорноїВ.О. – викладача кафедри соціології, Орленко (Гуцалової) М.В. – заступника директора Інформаційного центру Європейського Союзу в м. Миколаєві, Демірпалат А.В.- начальникаЦентру соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштування, Вуйко І. – студентського декана факультету політичних наук. 

Також,виступив студентдругого курсу факультету економічних наук Хижняк Віталій – учасник 12-ї Сесії Школи європейських студій (EU StudyDays), організованоїПредставництвом Європейського Союзу в Україні з інформацією про доцільність студентів брати участь у різноманітних заходах, проектах та програмах обмінів. Зауважив, що така активна діяльність надасть можливість студентам розширити своє бачення про євроінтеграційну політику нашої країни. 
Всі виступи супроводжувались цікавими презентаціями. На останок, було показано учасникам заходу короткий відеоролик про Європейський Союз, зроблений на замовлення Представництва Європейського Союзу в Україні.  Відеоролик має на меті продемонструвати громадянам України, що таке Європейська ідея та пояснити, що Європа - це не тільки географія, це також ідея та інструменти, що її реалізують. Ролик пояснює важливість підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, важливість поширення європейських цінностей та пояснює механізми допомоги ЄС для реалізації європейської ідеї в Україні.
Робота круглого столу пройшла у діловій обстановці. По закінченню були підбиті підсумки і вироблені відповідні рекомендації.